• Emma.

    ★★★½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • The Pale Horse

    ★★½

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Spree

    ★★★

  • Cuties

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Model Citizen

    ½

  • Midnight Call

    ½

  • A Bicycle Ride In A Walmart

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Primal

  • Hazbin Hotel

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

  • Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Merry Madness

    ½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • General Commander

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Promare: Lio-hen

    ★★★

  • Promare: Galo-hen

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★

  • Promare

    ★★★½

  • The Boy Who Cried Nazi

    ½

  • The Fall of 76

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Alien: Ore

    ★★

  • Alien: Specimen

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Alien: Alone

  • Alien: Night Shift

  • Alien: Containment

    ★½

  • Alien: Harvest

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★½

  • The Professor and the Madman

    ★★½

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Ham on Rye

    ★★★

  • Fork in the Road

    ½

  • Sweetheart

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★