• The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Mortal Engines

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Instant Family

    ★★½

  • The Grinch

    ★★

  • Emma and Amy

    ½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Hug

    ★★

  • Incel

  • Pine

    ½

  • Don't Feed the Freaks

    ½

  • Johnny English Strikes Again

  • Hunt for the Skinwalker

    ½

  • Mothers' Instinct

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Meg

  • Children's Toys

    ½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Book Club

    ½

  • The Week Of

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • How to Live with Regret

    ★★★★

  • Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online

    ★★½

  • Rolling to You

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The 5th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • In the Aisles

    ★★★½

  • Return of the Hero

    ★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • DARLING in the FRANXX

    ★★½

  • The Commuter

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Shuvit

    ★★½

  • The Trial

  • Wonder

    ★★★

  • No Monsters

    ½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★

  • 1922

    ★★½

  • Kobayashi-san Chi no Maid Dragon: Valentine, Soshite Onsen! - Amari Kitai Shinaide Kudasai

    ★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★

  • Downsizing

    ★★½

  • One of Us

    ★★★½

  • The Mountain Between Us

    ★★

  • The Upside

    ★½

  • Home Again

    ★½

  • It

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★