Andrew has logged 39 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deep Web

Deep Web

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Seven Five

The Seven Five

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scanners III: The Takeover

Scanners III: The Takeover

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Scanners II: The New Order

Scanners II: The New Order

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Strangerland

Strangerland

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Days of Youth

Days of Youth

1929
×
★★½
Edit this entry  
17
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Salad Days: A Decade of Punk in Washington, DC (1980-90)

Salad Days: A Decade of Punk in Washington, DC (1980-90)

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Producers

The Producers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amy

Amy

2015
×
Edit this entry  
06
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Skin Trade

Skin Trade

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Big in Japan

Big in Japan

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
R.E.M. By MTV

R.E.M. By MTV

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
House Arrest

House Arrest

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Name of My Daughter

In the Name of My Daughter

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All Things Must Pass

All Things Must Pass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry