Sort by

Holly-Beth has logged 306 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Santa Paws 2: The Santa Pups

Santa Paws 2: The Santa Pups

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Reggie Watts: Spatial

Reggie Watts: Spatial

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Six Degrees of Separation

Six Degrees of Separation

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dangerous Beauty

Dangerous Beauty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Limitless

Limitless

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cold Mountain

Cold Mountain

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paradise

Paradise

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Dream of Zombies

I Dream of Zombies

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An Education

An Education

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Girls! Girls! Girls!

Girls! Girls! Girls!

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
09
Curmudgeons

Curmudgeons

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry