just2good has logged 396 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daniel

Daniel

1967
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
24
The Bowery

The Bowery

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meat Hook, and Now I Have a Three-Picture Deal at Disney

I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meat Hook, and Now I Have a Three-Picture Deal at Disney

1993
×
★½
Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sesame Street: Elmo Saves Christmas

Sesame Street: Elmo Saves Christmas

1997
×
★★½
Edit this entry  
17
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Christmas Toy

The Christmas Toy

1986
×
★★
Edit this entry  
14
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★
Edit this entry  
13
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Plumber

The Plumber

2020
×
Edit this entry  
10
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
Following

Following

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Robin's Wish

Robin's Wish

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Edit this entry  
07
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★
Edit this entry  
06
John Denver and the Muppets: A Christmas Together

John Denver and the Muppets: A Christmas Together

1979
×
★★
Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry