Justin has logged 78 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Active Stealth

Active Stealth

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dragon Hunt

Dragon Hunt

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Dreadnaught

Dreadnaught

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dynamo

Dynamo

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Victim

The Victim

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Temple of a Thousand Lights

Temple of a Thousand Lights

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Things

Things

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaolin Chastity Kung Fu

Shaolin Chastity Kung Fu

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Can't Stop the Music

Can't Stop the Music

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Voyage

Fantastic Voyage

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gunman's Walk

Gunman's Walk

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Invasion

The Secret Invasion

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gunfighter

The Gunfighter

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Happening

The Happening

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wicked, Wicked

Wicked, Wicked

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moving Target

Moving Target

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America

Captain America

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Getting Straight

Getting Straight

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bye Bye Birdie

Bye Bye Birdie

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
St. Agatha

St. Agatha

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Face Behind the Mask

The Face Behind the Mask

1941
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Back to Back

Back to Back

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Yakuza

American Yakuza

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crystal Fist

Crystal Fist

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Darkness Falls

Darkness Falls

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
The Preview Murder Mystery

The Preview Murder Mystery

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King of Alcatraz

King of Alcatraz

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Arizona Raiders

Arizona Raiders

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harper

Harper

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hollywood Boulevard

Hollywood Boulevard

1936
×
★★½
Edit this entry  
15
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shy Spirit

Shy Spirit

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Outsider

The Outsider

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Diggstown

Diggstown

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Legend of the Shadowy Ninja: The Ninja Dragon

Legend of the Shadowy Ninja: The Ninja Dragon

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Side of The Moon

The Dark Side of The Moon

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill 'em All

Kill 'em All

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry