Justin has logged 234 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stevie

Stevie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bug

Bug

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Holy Trinity

Holy Trinity

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lessons of Darkness

Lessons of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Read the review Edit this entry  
28
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The First Round-Up

The First Round-Up

1934
×
★★★½
Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry