• The Post

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Watu Wote: All of Us

    ★★★½

  • Achoo

    ★★★★

  • Traffic Stop

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Ferdinand

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • My Nephew Emmett

    ★★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★½

  • Weeds

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Heroin(e)

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Insult

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • The Silent Child

    ★★★★

  • Knife Skills

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Lost Property Office

    ★★★★

  • Negative Space

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • The Wall

    ★★★

  • Dear Basketball

    ★★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★★½

  • May It Last: A Portrait of the Avett Brothers

    ★★★★

  • Lou

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Edith+Eddie

    ★★★★

  • The Dinner

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • DeKalb Elementary

    ★★★

  • Garden Party

    ★★★★½

  • Last Men in Aleppo

    ★★★½

  • Strong Island

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • Wilson

    ★★★½

  • Mudbound

    ★★★★

  • Icarus

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Black Something

    ★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • Heaven Is a Traffic Jam on the 405

    ★★★★½

  • Split

    ★★★

  • 5 Films About Technology

    ★★★★

  • Abacus: Small Enough to Jail

    ★★★★

  • Sing

    ★★★

  • My Entire High School Sinking Into the Sea

    ★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★½

  • The Eleven O'Clock

    ★★★★½

  • California Typewriter

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½