Justly has logged 14 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
Animal House

Animal House

1978
×
★★★★
Edit this entry  
16
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Loft

The Loft

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
Open Windows

Open Windows

2014
×
★½
Edit this entry  
06
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Edit this entry