justmiaslife has logged 41 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barry

Barry

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Red Nose Day and a Wedding

One Red Nose Day and a Wedding

2019
×
Edit this entry  
29
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
RBG

RBG

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Rider

Black Rider

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Copying Beethoven

Copying Beethoven

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ape

Ape

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
½
Edit this entry  
01
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Edit this entry