• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★½

  • Fear Street: 1978

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • False Positive

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Gaia

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Son

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Censor

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Wrong Turn

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Last Matinee

    ★★

  • Come True

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Slaxx

    ★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • Hamilton

  • Coming Out

  • The Rental

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★