corey has logged 64 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
31

31

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw III

Saw III

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
King Kong

King Kong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla: The Planet Eater

Godzilla: The Planet Eater

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jason X

Jason X

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
Read the review Edit this entry  
08
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry