Gonzo has logged 363 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Past

The Past

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Max Payne

Max Payne

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scenes from the Suburbs

Scenes from the Suburbs

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kin

Kin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Things I Like, Things I Don't Like

Things I Like, Things I Don't Like

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aningaaq

Aningaaq

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Purge

The Purge

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry