Gonzo has logged 31 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chronos

Chronos

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sandman

The Sandman

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sharknado

Sharknado

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
The Play House

The Play House

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dark City

Dark City

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bridge

The Bridge

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mask

The Mask

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
RED 2

RED 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
RED

RED

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unknown

Unknown

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wish List

Wish List

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry