J.V. has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Arion

Arion

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hidalgo

Hidalgo

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Himizu

Himizu

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dhoom

Dhoom

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mechanical Violator Hakaider

Mechanical Violator Hakaider

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Genocyber

Genocyber

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Macabre

Macabre

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry