• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Dean Martin: King of Cool

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Long Gone Summer

    ★★

  • Scoob!

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Towers: Stuyvesant High on 9/11

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★