• Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Honeyland

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • American Factory

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Kitbull

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Nefta Football Club

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Green Book

    ½

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Her Smell

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • RBG

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • The Tale

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★