• Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • American Assassin

    ★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Loving Vincent

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Everything, Everything

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Lion

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Maudie

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Nerve

    ★★

  • The Shallows

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • American Honey

    ★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool