Jeton has logged 116 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eat, Play, Love

Eat, Play, Love

2017
×
Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
Edit this entry  
17
American Fable

American Fable

2016
×
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
Edit this entry  
10
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
Edit this entry  
03
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Marriage

The Marriage

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hulk

Hulk

2003
×
½
Edit this entry  
04
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★
Edit this entry  
23
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Edit this entry