Jeton has logged 34 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Invisible Monster

The Invisible Monster

2019
×
Edit this entry  
09
A Girl In A Fortress

A Girl In A Fortress

2019
×
Edit this entry  
09
Vive, Baila, Posa

Vive, Baila, Posa

2020
×
Edit this entry  
09
Distances

Distances

2020
×
Edit this entry  
30
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Edit this entry  
21
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
16
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
13
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★
Edit this entry  
13
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Cube

Cube

1997
×
★★
Edit this entry  
08
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Silence

The Silence

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
31
365 Days

365 Days

2020
×
Edit this entry  
30
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The First Purge

The First Purge

2018
×
Edit this entry  
13
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry