kathryn has logged 23 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★
Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★½
Edit this entry  
12
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dude

Dude

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
½
Edit this entry  
08
Half Magic

Half Magic

2018
×
Edit this entry  
07
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Clapper

The Clapper

2017
×
★½
Edit this entry  
02
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry