Kellen has logged 18 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Irreversible

Irreversible

2002
×
½
Edit this entry  
29
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
Edit this entry  
28
Poseidon

Poseidon

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
Read the review Edit this entry  
12
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Curious (Yellow)

I Am Curious (Yellow)

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Quest for Fire

Quest for Fire

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry