• Jurassic World Dominion

  • The Bob's Burgers Movie

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Come and Learn with Pibby!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Far From the Tree

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Monster Hunter

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★