k_schneider has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Capsized: Blood in the Water

Capsized: Blood in the Water

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry