kaddis00 has logged 957 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Cry of the Banshee

Cry of the Banshee

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Retreat

Retreat

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Vampire

Little Vampire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cristiano Ronaldo: Impossible to Ignore

Cristiano Ronaldo: Impossible to Ignore

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Flying Monkeys

Flying Monkeys

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
Edit this entry  
14
Sick Girl

Sick Girl

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
The Fair Haired Child

The Fair Haired Child

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Edit this entry  
04
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Omen

The Omen

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Gate II

Gate II

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Get Ahead in Advertising

How to Get Ahead in Advertising

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Last Horror Film

The Last Horror Film

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Business

The Business

2005
×
★★★½
Edit this entry