• Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Come Play

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Evil Eye

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Archons

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Sightless

    ★★★★½

  • Marionette

    ★★★½

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★★½

  • Fear PHarm

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The Owners

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • A Nice Girl Like You

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★★

  • Becky

    ★★★★½

  • The Dinner Party

    ★★★

  • Last Moment of Clarity

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Inheritance

    ★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • The Occupant

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • Alone

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Fantasy Island

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Mucho Mucho Amor

    ★★★★★

  • Bad Hair

    ★★★

  • Amulet

    ★★

  • Spree

    ★★

  • The Turning

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • After She Wakes

    ★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Countdown

    ★★½