Kaijuman has logged 492 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Angel Cop

Angel Cop

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dragon Lord

Dragon Lord

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shaolin Drunken Monk

Shaolin Drunken Monk

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
When Taekwondo Strikes

When Taekwondo Strikes

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Macross Plus: Movie Edition

Macross Plus: Movie Edition

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bruce, King of Kung Fu

Bruce, King of Kung Fu

1980
×
Read the review Edit this entry  
12
A Virgin Among the Living Dead

A Virgin Among the Living Dead

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Heroine

The Heroine

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Karl the Butcher vs Axe

Karl the Butcher vs Axe

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Airheads

Airheads

1994
×
★★★★
Edit this entry  
02
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Terror Within II

The Terror Within II

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wakko's Wish

Wakko's Wish

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dangerous Seductress

Dangerous Seductress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Who Done It?

Who Done It?

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Hold That Ghost

Hold That Ghost

1941
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Project: Metalbeast

Project: Metalbeast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Granny

The Granny

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Atlantis: Milo's Return

Atlantis: Milo's Return

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cats Don't Dance

Cats Don't Dance

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★★
Edit this entry