• Luca

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Why I'm Running - Andrew Yang

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Rhubarb

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Model Citizen

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Rebooted

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • L'Observateur

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

  • The Virtues

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

  • Amy Schumer: Growing

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½