• Charlie's Angels

    ★★★★½

  • The Hunting

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • F*&% the Prom

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

  • Death Note

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Trevor Noah: Afraid of the Dark

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Newsies: The Broadway Musical

    ★★★½

  • Team Thor: Part 2

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★

  • Coin Heist

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • [REC]²

    ★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★★

  • Up

    ★★★

  • Star Trek

    ★★★★

  • Coraline

    ½

  • Twilight

  • WALL·E

    ★★★★

  • The Incredible Hulk

    ½

  • Iron Man

    ★★★★★

  • Om Shanti Om

    ★★★★½

  • Into the Wild

    ½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★

  • [REC]

    ★★★½