• Saw

    Saw

    ★★★★★

    ringing in the new year with classic gay cinema

  • Black Bear

    Black Bear

    ★★★

    borderline incel christopher abbott...yeah i want him <3

  • Robert Having His Nipple Pierced

    Robert Having His Nipple Pierced

    ★★★★★

    cinema

  • Minari

    Minari

    ★★★★

    i’ve met god and his name is emile mosseri

  • Ma Rainey's Black Bottom

    Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

    the ma cinematic universe

  • The Irishman

    The Irishman

    ★★★★★

    merry christmas

  • Song of Love

    Song of Love

    ★★★★★

    its about the intricate rituals...

  • Mank

    Mank

    ★★½

    david fincher please make something unintentionally homoerotic again

  • Freaky

    Freaky

    ★★★½

    i believe in christopher landon supremacy

  • Normal People

    Normal People

    ★★★★★

    that ending is so beautiful and just as hopeful as it is devastating

  • Kindred

    Kindred

    ★★★★

    falling in love with a film you had no idea about beforehand is truly the best feeling ever

  • Halloween

    Halloween

    ★★★½

    can't wait to watch the last 15 minutes on a loop until halloween kills comes out!