• The Little Things

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Under the Silver Lake

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

  • Scotch: A Golden Dream

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Logan

  • Get Out

  • The Big Sick

  • Why Him?

  • Assassin's Creed

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • The Lost City of Z

    ★★★★

  • Split

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★

  • The Legend of Tarzan

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

  • The Nice Guys

  • The Conjuring 2

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • The Belko Experiment

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Everybody Wants Some!!

  • Zootopia

  • Deadpool

  • The Fundamentals of Caring

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Dirty Grandpa

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Night Before

  • The Big Short

  • Spectre