• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Monday

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Dolittle

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • All That We Destroy

    ★★★