• The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Skin

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Dude

  • Caroline

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Tulip Fever

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Mad to Be Normal

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • The Little Hours

    ★★★★

  • Moana

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Una

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Raw

    ★★★★½

  • 11.22.63

    ★★★★★

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Big Short