Kall has logged 12 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Professor

The Professor

2018
×
★★★
Edit this entry