• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Tenet

  • If Anything Happens I Love You

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Present

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Feeling Through

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★