• The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Annette

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Blazing World

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Passing

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

  • Strawberry Mansion

    ★★½

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • Rebel Hearts

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

  • Pretend It's a City

  • Beyond Live - NCT: Resonance 'Global Wave'

    ★★★★★

  • The Prom

    ★½

  • The Stand In

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • NCT World 2.0

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

  • Coming Out