karizabela has logged 148 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snackpocalypse

Snackpocalypse

2014
×
Edit this entry  
22
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
November Criminals

November Criminals

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Day

One Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Autumn Dreams

Autumn Dreams

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Package

The Package

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry