• Little

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Nothing to Hide

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Night School

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Greta

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Package

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Ibiza

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Book Club

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Truth or Dare

  • Midnight Sun

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • His Favorite Person

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★½

  • When We First Met

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Forever My Girl

    ★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Colette

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½