• Searching

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Russell Howard: Recalibrate

  • Christmas Inheritance

    ★½

  • Phantom Thread

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • The Mercy

    ★★

  • A Christmas Prince

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Demi Lovato: Simply Complicated

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • November Criminals

    ★★

  • Escape Room

    ★★

  • Unicorn Store

    ★★★★½

  • Downsizing

    ★½

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★★

  • Kodachrome

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • Home Again

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Thelma

    ★★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Tulip Fever

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Rough Night

    ★★★½

  • Girls Trip

    ★★★½

  • The Feels

    ★★★½

  • My Cousin Rachel

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • The Mummy

  • Time Trap

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Princess Cyd

    ★★★★

  • Permission

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Big Little Lies

  • Logan

    ★★★★

  • Katherine Ryan: In Trouble

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Fifty Shades Darker

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • A Dog's Purpose

    ★★★½

  • Passengers

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Collateral Beauty

    ★★

  • Moana

    ★★★★★