karl has logged 28 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Free the Nipple

Free the Nipple

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Backtrack

Backtrack

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Supremacy

Supremacy

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★½
Edit this entry  
24
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Five

Top Five

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Loft

The Loft

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Again

Home Again

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Crazy Bitches

Crazy Bitches

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Frankenstein vs. The Mummy

Frankenstein vs. The Mummy

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Julia

Julia

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Sweet Hell

Home Sweet Hell

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Red Riding Hood

Little Red Riding Hood

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Addicted

Addicted

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

Temptation: Confessions of a Marriage Counselor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doom

Doom

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
Cake

Cake

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
VANish

VANish

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Machine Girl

The Machine Girl

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry