• Soul

    ★★★★★

  • Songbird

    ½

  • The Owners

    ★½

  • Jesy Nelson:

  • Knives Out

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • American Satan

    ★★★★

  • Lady Bird

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Skins

    ★★★½

  • XX

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • Holidays

    ★★★★

  • The Boy

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Getaway

  • Spring Breakers

    ★★★½

  • Vamps

    ★★★½

  • Foo Fighters: Back and Forth

    ★★★★★

  • Precious

    ★★★★

  • Princess Protection Program

    ★★★★

  • Saw V

    ★★★★

  • Saw IV

    ★★½

  • Saw III

    ★★★★

  • Saw II

    ★★★★

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★★½

  • Saw

    ★★★★★

  • Thirteen

    ★★★½

  • The Cat Returns

    ★★★★★

  • Cruel Intentions

    ★★★★

  • Empire Records

    ★★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★★★

  • Clue

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★