Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Circle

Circle

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Edit this entry  
02
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Owners

The Owners

2020
×
★½
Edit this entry