Karlexa has logged 16 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Sisters

Perfect Sisters

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★½
Edit this entry  
06
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry