• Dear Evan Hansen

  • Annette

  • This American Wife

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

    ★★★

  • What Breaks the Ice

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Becoming

  • Normal People

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

  • Knives Out

  • Seberg

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Booksmart

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • High Life

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★

  • Fear & Shame

  • Girls Trip

  • Good Time

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★

  • The Lost City of Z

    ★★

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • American Honey

  • The Handmaiden

  • Trainwreck

    ★★

  • The Witch

  • Maps to the Stars

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • Her

  • Epic

    ½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Anna Karenina

    ★★★

  • Cosmopolis

    ★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • The Help

    ½

  • Eat Pray Love

    ½

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • The Runaways

    ★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★