karmammm has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Epic

Epic

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What Breaks the Ice

What Breaks the Ice

2020
×
Edit this entry  
22
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seberg

Seberg

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Help

The Help

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Reds

Reds

1981
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Becoming

Becoming

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry