Karrie has logged 29 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Legion

Legion

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
MirrorMask

MirrorMask

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
MirrorMask

MirrorMask

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snake in the Eagle's Shadow

Snake in the Eagle's Shadow

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry