Laura has logged 18 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Frank

Frank

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Wonders of the Universe

Wonders of the Universe

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Metropolis

Metropolis

1927
×
Edit this entry  
18
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★½
Edit this entry  
15
Wonders of the Universe

Wonders of the Universe

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★
Edit this entry