• Yvonne Orji: Momma, I Made It!

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Tigertail

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Black Mother

    ★★★★

  • Shakedown

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Searching

    ★★

  • Generation Wealth

    ★★★½

  • Fifty Shades Freed

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Our House

    ★★★

  • One of Us

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • Woodshock

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • I Am Not a Witch

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★½

  • The Boy Downstairs

    ★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Fits and Starts

    ★★½

  • Beach Rats

    ★★★½

  • Get Out

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • City of Ghosts

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Landline

    ★★★

  • A Cure for Wellness

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★½

  • Elle

  • American Honey