• Tenet

    ★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Robin Hood

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★

  • Overlord

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • 12 Strong

  • DARLING in the FRANXX

    ★★

  • The Snowman

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Monster Trucks

    ★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Arrival

    ★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • The Legend of Tarzan

    ★½

  • The Shallows

    ★½

  • Independence Day: Resurgence

  • Finding Dory

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Gods of Egypt

    ★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★

  • The Visit

  • Room

    ★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Kill Zone 2

    ★★★

  • San Andreas

    ★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Run All Night

    ★★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★

  • John Wick

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Divergent

  • Non-Stop

    ★★★½

  • 47 Ronin

    ★½

  • Prisoners

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★½

  • The Future Diary: Redial

    ★★

  • After Earth

    ★½

  • Epic

    ★★

  • Resident Evil: Retribution

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★½

  • Wrath of the Titans

    ★★½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★

  • The Future Diary

    ★★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Fast Five

    ★★

  • Unknown

    ★★★

  • The Mechanic

    ★★½

  • Megamind

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★