Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★½
Edit this entry  
21
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Cautious Hero: The Hero Is Overpowered but Overly Cautious

Cautious Hero: The Hero Is Overpowered but Overly Cautious

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Darkwing Duck - Darkly Dawns the Duck

Darkwing Duck - Darkly Dawns the Duck

1991
×
★★★
Edit this entry  
16
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
Talespin: Plunder & Lightning

Talespin: Plunder & Lightning

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: Clone Wars

Star Wars: Clone Wars

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★½
Edit this entry  
07
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★
Edit this entry  
21
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Battle Angel

Battle Angel

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★
Edit this entry  
11
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Score

The Score

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
Edit this entry  
04
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Fracture

Fracture

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Edit this entry  
29
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★
Edit this entry  
28
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Congo

Congo

1995
×
★★
Edit this entry  
26
Kill Zone 2

Kill Zone 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Pagemaster

The Pagemaster

1994
×
★★
Edit this entry  
25
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★
Edit this entry